Neohodnoceno

Socha velikonoční ostrovy MOAI 133cm - ručně tesáné z vápence

Socha Moai je ručně tesána z vápence a pochází z ostrova Lombok, což jí zaručuje 100% originalitu

Krásná dekorace pro Vaši zahradu nebo dům

Vhodné pro interiér i exteriér

Skladem (1 ks)
Kód: 135
32 850 Kč

Parametry:

  • Vyrobeno: tesáno z kvádru vápence

  • výška: 133 cm

  • šířka: 38 cm

  • délka: 33 cm

  • váha: cca 135 kg

  • Barva: dle foto

 

Něco málo o Moai:

Moai jsou monolitické kamenné sochy roztroušené na Velikonočním ostrově. Vypadají jako vysoké placaté obličeje. Přestože jsou známé jako „hlavy“, často mají i krk, ramena, ruce a tělo, ale ty jsou dnes zasypané v zemi. Co to slovo skutečně znamená, zatím není jisté. Vznik a účel soch obklopuje mnoho teorií. Jisté je, že sochy bylo velmi obtížné a nákladné vyrobit a že byly dopravovány do poloh vzdálených od místa, kde se získával materiál na jejich výrobu. Sochy byly popularizovány především knihami Thora Heyerdahla.

 

Informace o zazimování:

Ačkoliv sochy mohou být celoročně venku, doporučujeme je v zimě překrýt plachtou nebo igelitem. Socha bude mít delší životnost a nedojte k případnému poškození. Je možné, že při extrémních povětrnostních podmínkách (kombinací sněhu, velké vlhkosti a mrazu), by mohlo dojít k nějakému poškození.
Pokud sochu umístíte někde do mechu nebo mezi popínavé rostliny, tak za nějakou dobu začne vypadat jako kdyby tam ležela již desetiletí. V tomto případě asi nebudete řešit drobné oděrky zvětráním z vlivu počasí a socha dostane status téměř starožitnosti.

Za několik let zkušeností s prodejem jsme neměli žádnou závažnou reklamaci, ale určitě doporučujeme dodržovat výše uvedené instrukce. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme. Našim cílem je Vaše spokojenost, protože Vy jste naší vizitkou :-)

 

Další možnosti:

Na vyžádání Vám můžeme zaslat i další výrobky z tohoto materiálu, které se dají různě kombinovat. V nabídce máme zahradní lampy, stoly a lavice interiérové a exteriérové květináče, fontány.

Také je možno objednat model připravený sloužit zároveň jako lampa či fontána. U těchto modelů ale počítejte s tím, že socha je ze zadní části dutá a připravená na instalaci osvětlení nebo čerpadla pro fontánu. V případě zájmu o tento model nás kontaktujte a my vám zašleme na mail více informací o termínu dodání a fotodokumentaci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: