Neohodnoceno

Socha Rama a Síta kamasutra 55cm - patina TG

Krásná dekorace a zároveň pozitivní energie pro vaši zahradu nebo dům

Vhodné pro interiér i exteriér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Na dotaz - na cestě z výroby
Kód: 666
4 600 Kč

Parametry:

  • Vyrobeno z drceného lávového kamene a cementu
  • výška: 55 cm
  • šířka: 30 cm
  • hloubka: 26 cm
  • váha: 35 kg
  • barva: dle foto - patina tyrkys se zlatou TG

 

Ráma byl král podle legend fyzicky přítomný na tomto světě, jehož existenci popisuje jeden z nejstarších indických eposů. Ráma je jednou z nejpopulárnějších osob višnuizmu a podle tradice je sedmým vtělením (z deseti nejznámějších) boha Višnua.

Ráma je zobrazován jako ideální muž a dokonalý člověk. Kvůli uctění otce se Ráma zřekl nároku na trůn Kosala a zvolil si exil trvající čtrnáct let. Jeho manželka Síta, vtělení bohyně Lakšmí, a bratr Lakšmana, neschopni žít bez Rámy, se rozhodli připojit se k němu, a tak všichni tři strávili čtrnáct let v exilu. Sítu unese zlý démon Ravána. Po dlouhém a náročném hledání, které prověří jeho osobní síly a ctnosti, Ráma vybojuje kolosální bitvu proti armádám Rávany. Pomáhá mu při tom opičí přítel Hanumán obdařený mnoha nadpřirozenými schopnostmi. Ve válce mocných a magických bytostí Ráma svého soka zabije v boji a osvobodí svou manželku.

Po ukončení svého vyhnanství se Ráma vrací do své země, je korunován králem a nakonec se stane císařem. Vládne jedenáct tisíc let, což je éra dokonalého štěstí, míru, prosperity a spravedlnosti známá jako Rama Rajya.

Sítá se sice úspěšně podrobí ordálu (zkoušce ohněm) na důkaz, že si i v zajetí zachovala čistotu, ale později ji Ráma pod tlakem veřejného mínění propustí a ona odejde do ášramu mudrce Válmíkiho, kde porodí dvojčata Lavu a Kušu. Ti se později setkají se svým otcem v hlavním městě Ajódhji.

Síta či Sítá (doslova „polní brázda“) je hinduistická bohyně vystupující ve védách jako personifikace polních prací. Je ústřední ženskou postavou staroindického eposu Rámájana, kde se objevuje jako manželka Rámy a je unesena Rávanou,  králem rákšasů, na ostrov Lanku. Hinduisté věří, že Síta je avatárem bohyně Lakšmí (Ráma je avatárem Višnua).

Informace o zazimování:

Ačkoliv sochy mohou být celoročně venku, doporučujeme je v zimě překrýt plachtou nebo igelitem. Socha i barvy budou mít delší životnost a nedojte k případnému poškození. Jedná se o odlévanou sochu (tedy porézní), tak je možné že při extrémních povětrnostních podmínkách (kombinací sněhu, velké vlhkosti a mrazu), by mohlo dojít k nějakému poškození. Například, když napadne více sněhu, přes den začne tát a v noci opět zmrzne. Pokud sochu umístíte někde do mechu nebo mezi popínavé rostliny, tak za nějakou dobu začne vypadat jako kdyby tam ležela již desetiletí. V tomto případě asi nebudete řešit drobné oděrky zvětráním z vlivu počasí a socha dostane status téměř starožitnosti.

Za několik let zkušeností s prodejem jsme neměli žádnou závažnou reklamaci, ale určitě doporučujeme dodržovat výše uvedené instrukce. V případě jakýchkoliv dotazů nebo jak sochu opět dostat do nové barvy nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme a nabídneme řešení. Našim cílem je Vaše spokojenost, protože Vy jste naší vizitkou :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: