Neohodnoceno

Socha Rahwana Raksasa 110cm zlatá patina

Krásná dekorace a zároveň pozitivní energie pro Vaši zahradu nebo dům

Vhodné pro interiér i exteriér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje jasnou originalitu

Na dotaz - na cestě z výroby
Kód: 150
9 800 Kč

Sochy se vyrábějí do páru jako levá a pravá, a proto je doporučujeme využít například jako strážce vchodu nebo brány

Parametry:

  • Vyrobeno z drceného lávového kamene a cementu
  • výška 110cm
  • podstavec: 40x40cm
  • váha: cca 100kg
  • Barva: dle foto - zlatá patina
  • Socha je pro transport zabalena v dřevěném rámu

 

Něco málo o Raksasovi:

Rákšasa je v buddhistické a hinduistické mytologii krvelačný démon či obr lidožrout. Tyto bytosti se v mytologických příbězích vyskytují i v podobě ženy, kterým se říká Rákšasí. Většinou obývají různé džungle a lesy, pohřebiště, skály či jiná temná místa. Podle Rámajány se rákšasové zrodili z Brahmovy nohy, podle jiných mýtů (Purány) jsou potomky mudrce Pulastji. Původně to byli strážci, ale postupem času se zvrhli v lidožravé netvory a démony.

Vzhled rákšasů je v indické tradici velmi rozmanitý. Většinou jsou popisováni jako bytosti tmavé pleti a robustní postavy, s velkými zuby, špičatýma ušima a tupým nosem. Někteří z nich mají dlouhé ruce, drápy, tesáky, jedno oko a těla porostlá srstí. Vyskytují se mezi nimi i jiné bytosti, zakleté do této podoby z trestu. Podle mýtů a eposů měli rákšasové království v Hilálaji nebo na ostrově Sri Lanka. Jejich králem byl Rávana.

 

Informace o zazimování:
Ačkoliv sochy mohou být celoročně venku, doporučujeme je v zimě překrýt plachtou nebo igelitem. Socha i barvy budou mít delší životnost a nedojte k případnému poškození. Jedná se o odlévanou sochu (tedy porézní), tak je možné že při extrémních povětrnostních podmínkách (kombinací sněhu, velké vlhkosti a mrazu), by mohlo dojít k nějakému poškození. Například, když napadne více sněhu, přes den začne tát a v noci opět zmrzne. Pokud sochu umístíte někde do mechu nebo mezi popínavé rostliny, tak za nějakou dobu začne vypadat jako kdyby tam ležela již desetiletí. V tomto případě asi nebudete řešit drobné oděrky zvětráním z vlivu počasí a socha dostane status téměř starožitnosti.

Za několik let zkušeností s prodejem jsme neměli žádnou závažnou reklamaci, ale určitě doporučujeme dodržovat výše uvedené instrukce. V případě jakýchkoliv dotazů nebo jak sochu opět dostat do nové barvy nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme a nabídneme řešení. Našim cílem je Vaše spokojenost, protože Vy jste naší vizitkou :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: