Neohodnoceno

Socha mnich Shaolin monk se slonem 46x30x26cm

Krásná dekorace a zároveň pozitivní energie pro Váš dům

Socha je vhodná pro interiér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Na dotaz - na cestě z výroby
Kód: 942
4 200 Kč
Kategorie: Mnich - monk

Parametry:

  • Vyrobeno z kompozitních materiálů (fiber) a cementu
  • výška: 46 cm
  • šířka: 30 cm
  • hloubka: 26 cm
  • barva: dle foto
  • Socha je dutá a tedy není těžká, jak by se mohlo na první pohled zdát

 

 

Něco málo o slonovi:

Ať už jde o sochu malého či velkého slova, bývá zobrazen s chobotem nahoru a povídá se o něm, že je symbolem štěstí. Ptáte se proč ? Přemýšleli jsme, proč tomu tak je.

Slon je impozantní svou velikostí, sympatický svými zvyky a zároveň rozpustilý. Možná je to právě tím chobotem, který slouží pro sloní obživu, ale také pro hravé chvíle u vody. Za zmínku stojí také jeho velké uši,nebo jeho roztržitá oháňka. To vše dohromady dělá ze slona harmonicky vyváženého tvora, takže není divu že se stal symbolem suverenity, moudrosti, mravní síly a v neposlední řadě symbolem štěstí.

Něco málo z mytologie a náboženství:

V hinduistických představách byl otec všech slonů Airavata- bílý slon, na němž jezdíval bůh Indra.

Bůh Ganéša se sloní hlavou je bohem úspěchu a štěstí, odstraňuje překážky, je dárcem harmonie a je bohem vzdělání, poznání, moudrosti, literatury a krásných umění. Veškeré duchovní rituály v hinduistické tradici začínají právě vzýváním boha Ganéši.

Také v buddhismu hraje slon zvláštní roli, protože než se Buddha znovuzrodil jako člověk, žil na zemi jako bílý slon. Slon se zvednutým chobotem je v Asii příslibem štěstí a existuje zvyk, že čerstvě oddaní manželé procházejí pod břichem slona.

Přestože figurky a znázorňování slonů mají původ v Indii, najdeme jejich použití také například v čínské Feng-shui. Ta používá některé buddhistické postuláty, v nichž je slon velmi mocný nebeský tvor. Právě Slon totiž nese Buddhův drahokam splněných přání, přičemž nejde o přání materiální, ale o nalezení vnitřního klidu, vyrovnanosti a pocitu naplnění života.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: