Neohodnoceno

Socha Budha Buddha s miskou 100cm thailand gunadi

Překrásná socha thajského buddhy potěší nejen milovníky buddhismu, ale také dodá kousek pozitivní energii do Vašeho domova

Vhodné pro interiér nebo zastřešený exteriér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Skladem (1 ks)
Kód: 432
18 300 Kč
Kategorie: Buddha

Parametry:

  • Vyrobeno z kompozitního materiálů (fiber) + cementu
  • Výška: 100 cm
  • šířka: 43 cm
  • délka: 55 cm
  • barva: dle foto- multibarevné
  • Socha je dutá a tedy není těžká, jak by se mohlo na první pohled zdát

Zabaleno v dřevěném rámu

 

Něco málo o Buddhovi:

Buddha, celým jménem Gautama Buddha, se podle tradice narodil do královského rodu Šákjů, rodu válečníků. Před jeho narozením měla jeho matka (Mája) sen, že jí do boku vlezl bílý slon a to vyložili vědci jako znamení, že se narodí výjimečný člověk. Krátce po porodu umřela a nahradila ji její sestra.

V 16 oženil se s Jasódharou. Jako syn vládce byl zhýčkaný, ale také řešil královské povinnosti s příbuznými. Během tohoto života si uvědomil, že radost je pomíjivá  jakmile ji člověk prohlédne. Že požitky a věci nejsou trvalé, ani on sám a díky tomuto cítil naopak úzkost a utrpení. Aby se těchto věcí vzdal, chtěl opustit palác, kde ho čekali rodinné a sociální povinnosti. Jeho rodina byla proti tomu, a proto se svou ženou zplodil svého syna a dědice Ráhula a ve svých 29 letech od rodiny odešel.

Jeho putování trvalo 6 let a vstoupil tak do stavu šramany – vzdání se veškerých rodinných povinností, společenského postavení a majetku. Setkával se s různými učeními a osvojil si nauku o vysvobození a znovuzrození. Tuto extrémní cestu po čase zmírnil na onu střední, čímž ho přestali následovat velcí mistři. Pochopil, že v cestě sebetrýznění není cesta a tak se znovu přiblížil ke svému radostnému mládí, kdy potlačil sebetrýznění za vidinou budoucího štěstí.

V tomto stavu akceptoval okamžik takový, jaký je a soustředil se na přítomnost, uklidňoval své myšlení a vnímal své samotné bytí. Nalezl tak způsob, jak se zbavit pomíjivých radostných myšlenek, ale cítit stálý tělesný pocit štěstí.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: