1 hodnocení

Socha Budha Buddha ležící ručně tesaný - zelený vápenec 100cm

Krásná dekorace v podobě sochy Buddhy, která potěší nejen milovníky buddhismu, ale také dodá kousek pozitivní energii do Vašeho domu nebo zahrady.

Vhodné pro interier i exteriér, např. pro orientálně laděné zahrady, pro čajové nebo meditační koutky, zimní zahrady atd.

Tato socha byla vytesána ručně ze zeleného vápence z ostrova Java, což jí zaručuje 100% originalitu.

Na dotaz - momentálně vyprodáno, na cestě z výroby
Kód: 240
10 000 Kč
Kategorie: Buddha

Parametry:

  • Materiál: zelený vápenec z ostrova Java
  • délka: 100 cm
  • šířka: cca 20 cm
  • výška: cca 28 cm
  • Váha: cca 60 kg
  • Barva: dle foto
  • Pro transport je socha zabalena v dřevěném rámu

Pokud sochu umístíte někde do mechu nebo mezi popínavé rostliny, tak za nějakou dobu začne vypadat jako kdyby tam ležela již desetiletí a dostane status téměř starožitnosti.

 

Něco málo o Buddhovi:

Buddha, celým jménem Gautama Buddha, se podle tradice narodil do královského rodu Šákjů, rodu válečníků. Před jeho narozením měla jeho matka (Mája) sen, že jí do boku vlezl bílý slon a to vyložili vědci jako znamení, že se narodí výjimečný člověk. Krátce po porodu umřela a nahradila ji její sestra.

V 16 oženil se s Jasódharou. Jako syn vládce byl zhýčkaný, ale také řešil královské povinnosti s příbuznými. Během tohoto života si uvědomil, že radost je pomíjivá  jakmile ji člověk prohlédne. Že požitky a věci nejsou trvalé, ani on sám a díky tomuto cítil naopak úzkost a utrpení. Aby se těchto věcí vzdal, chtěl opustit palác, kde ho čekali rodinné a sociální povinnosti. Jeho rodina byla proti tomu, a proto se svou ženou zplodil svého syna a dědice Ráhula a ve svých 29 letech od rodiny odešel.

Jeho putování trvalo 6 let a vstoupil tak do stavu šramany – vzdání se veškerých rodinných povinností, společenského postavení a majetku. Setkával se s různými učeními a osvojil si nauku o vysvobození a znovuzrození. Tuto extrémní cestu po čase zmírnil na onu střední, čímž ho přestali následovat velcí mistři. Pochopil, že v cestě sebetrýznění není cesta a tak se znovu přiblížil ke svému radostnému mládí, kdy potlačil sebetrýznění za vidinou budoucího štěstí.

V tomto stavu akceptoval okamžik takový, jaký je a soustředil se na přítomnost, uklidňoval své myšlení a vnímal své samotné bytí. Nalezl tak způsob, jak se zbavit pomíjivých radostných myšlenek, ale cítit stálý tělesný pocit štěstí.

 

Informace o zazimování:

Ačkoliv sochy mohou být celoročně venku, doporučujeme je v zimě překrýt plachtou nebo igelitem. Socha bude mít delší životnost a nedojte k případnému poškození. Je možné, že při extrémních povětrnostních podmínkách (kombinací sněhu, velké vlhkosti a mrazu), by mohlo dojít k nějakému poškození.
Pokud sochu umístíte někde do mechu nebo mezi popínavé rostliny, tak za nějakou dobu začne vypadat jako kdyby tam ležela již desetiletí. V tomto případě asi nebudete řešit drobné oděrky zvětráním z vlivu počasí a socha dostane status téměř starožitnosti.

Za několik let zkušeností s prodejem jsme neměli žádnou závažnou reklamaci, ale určitě doporučujeme dodržovat výše uvedené instrukce. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme. Našim cílem je Vaše spokojenost, protože Vy jste naší vizitkou :-)

 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: