Neohodnoceno

Socha Budha Buddha ležící 50cm - žlutá patina

Krásná dekorace a zároveň pozitivní energie pro vaši zahradu nebo dům

Socha je vhodná pro interiér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Na dotaz - momentálně vyprodáno, na cestě z výroby
Kód: 414
970 Kč
Kategorie: Buddha

Parametry:

  • Vyrobeno z terakoty
  • délka: 50 cm
  • výška: 12 cm
  • šířka: 10 cm
  • váha: cca 2kg
  • barva: dle foto
  • Každý kus originál - 100% ruční práce.

Socha je dutá a tedy není těžká, jak by se mohlo na první pohled zdát

 

Něco málo o Buddhovi:

Buddha, celým jménem Gautama Buddha, se podle tradice narodil do královského rodu Šákjů, rodu válečníků. Před jeho narozením měla jeho matka (Mája) sen, že jí do boku vlezl bílý slon a to vyložili vědci jako znamení, že se narodí výjimečný člověk. Krátce po porodu umřela a nahradila ji její sestra.

V 16 oženil se s Jasódharou. Jako syn vládce byl zhýčkaný, ale také řešil královské povinnosti s příbuznými. Během tohoto života si uvědomil, že radost je pomíjivá  jakmile ji člověk prohlédne. Že požitky a věci nejsou trvalé, ani on sám a díky tomuto cítil naopak úzkost a utrpení. Aby se těchto věcí vzdal, chtěl opustit palác, kde ho čekali rodinné a sociální povinnosti. Jeho rodina byla proti tomu, a proto se svou ženou zplodil svého syna a dědice Ráhula a ve svých 29 letech od rodiny odešel.

Jeho putování trvalo 6 let a vstoupil tak do stavu šramany – vzdání se veškerých rodinných povinností, společenského postavení a majetku. Setkával se s různými učeními a osvojil si nauku o vysvobození a znovuzrození. Tuto extrémní cestu po čase zmírnil na onu střední, čímž ho přestali následovat velcí mistři. Pochopil, že v cestě sebetrýznění není cesta a tak se znovu přiblížil ke svému radostnému mládí, kdy potlačil sebetrýznění za vidinou budoucího štěstí.

V tomto stavu akceptoval okamžik takový, jaký je a soustředil se na přítomnost, uklidňoval své myšlení a vnímal své samotné bytí. Nalezl tak způsob, jak se zbavit pomíjivých radostných myšlenek, ale cítit stálý tělesný pocit štěstí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: