Neohodnoceno

Socha Budha Buddha hlava 83cm zeleno-hnědá patina

 

Krásná dekorace s pozitivní energii pro Vaši zahradu nebo dům

Vhodné pro interiér nebo zastřešený exteriér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Skladem (1 ks)
Kód: 369
8 850 Kč
Kategorie: Buddha

Paramentry:

  • Materiál: terakota - pálená hlína s přidávaným cementem pro lepší pevnost
  • výška: 83 cm
  • šířka: 60 cm
  • hloubka: 60 cm
  • váha: cca 25 kg
  • Barva dle foto: speciální povrchová úprava zeleno-hnědá patina
  • Socha je dutá a tedy není těžká, jak by se mohlo na první pohled zdát
  • socha je zabalena v dřevěném rámu

 

Něco málo o Buddhovi:

Buddha, celým jménem Gautama Buddha, se podle tradice narodil do královského rodu Šákjů, rodu válečníků. Před jeho narozením měla jeho matka (Mája) sen, že jí do boku vlezl bílý slon a to vyložili vědci jako znamení, že se narodí výjimečný člověk. Krátce po porodu umřela a nahradila ji její sestra.

V 16 oženil se s Jasódharou. Jako syn vládce byl zhýčkaný, ale také řešil královské povinnosti s příbuznými. Během tohoto života si uvědomil, že radost je pomíjivá  jakmile ji člověk prohlédne. Že požitky a věci nejsou trvalé, ani on sám a díky tomuto cítil naopak úzkost a utrpení. Aby se těchto věcí vzdal, chtěl opustit palác, kde ho čekali rodinné a sociální povinnosti. Jeho rodina byla proti tomu, a proto se svou ženou zplodil svého syna a dědice Ráhula a ve svých 29 letech od rodiny odešel.

Jeho putování trvalo 6 let a vstoupil tak do stavu šramany – vzdání se veškerých rodinných povinností, společenského postavení a majetku. Setkával se s různými učeními a osvojil si nauku o vysvobození a znovuzrození. Tuto extrémní cestu po čase zmírnil na onu střední, čímž ho přestali následovat velcí mistři. Pochopil, že v cestě sebetrýznění není cesta a tak se znovu přiblížil ke svému radostnému mládí, kdy potlačil sebetrýznění za vidinou budoucího štěstí.

V tomto stavu akceptoval okamžik takový, jaký je a soustředil se na přítomnost, uklidňoval své myšlení a vnímal své samotné bytí. Nalezl tak způsob, jak se zbavit pomíjivých radostných myšlenek, ale cítit stálý tělesný pocit štěstí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: