Neohodnoceno

Socha Brahma 60cm - patina DBG

Krásná dekorace a zároveň pozitivní energie pro Vaši zimní zahradu nebo dům

Vhodné pro interiér i exteriér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje jasnou originalitu

Skladem (1 ks)
Kód: 681
4 950 Kč

Parametry:

  • Materiál: drcený lávový kamen a cement
  • výška: 60cm
  • šířka: 40cm
  • hloubka: 30cm
  • Barva: dle foto - černozlatá patina

 

Něco málo o Brahmovi:

Brahma je hinduistický bůh, kterému v konceptu Trimúrti (ústřední božské trojice, kam patří též Šiva a Višnu) náleží úloha stvořitele vesmíru. Neměl by být zaměňován s Brahmánem, což je abstraktní prvek božství – je neměnná nekonečná a neprojevená realita božské podstaty bytí, hmoty, energie, času a prostoru v tomto  vesmíru -  zcela nepopsatelný základ všeho. Podle některých názorů postupem času došlo ke konkretizaci tohoto zcela abstraktního principu a tak vznikl zcela konkrétní bůh Brahmá. Brahmá je demiurg a rodí se z květu lotosu vyrůstajícího z pupku spícího Višnua. Když je vesmír stvořen, probouzí se Višnu a bere jej do své péče. Toto se opakuje v kosmických cyklech. Doba trvání určitého světa od jeho stvoření do jeho zániku je jeden Brahmův den kalpa. Stejně dlouhá je jeho noc, tj. období klidu, kdy Brahmá po předchozím tvoření odpočívá. Brahmův den se rovná tisíci rokům bohů, přičemž rok bohů trvá 360 lidských let. Brahmův den se dělí na tisíc velkých věků (mahájuga), z nichž každý má 4 320 000 lidských roků.

 

Informace o zazimování:
Ačkoliv sochy mohou být celoročně venku, doporučujeme je v zimě překrýt plachtou nebo igelitem. Socha i barvy budou mít delší životnost a nedojte k případnému poškození. Jedná se o odlévanou sochu (tedy porézní), tak je možné že při extrémních povětrnostních podmínkách (kombinací sněhu, velké vlhkosti a mrazu), by mohlo dojít k nějakému poškození. Například, když napadne více sněhu, přes den začne tát a v noci opět zmrzne. Pokud sochu umístíte někde do mechu nebo mezi popínavé rostliny, tak za nějakou dobu začne vypadat jako kdyby tam ležela již desetiletí. V tomto případě asi nebudete řešit drobné oděrky zvětráním z vlivu počasí a socha dostane status téměř starožitnosti.

Za několik let zkušeností s prodejem jsme neměli žádnou závažnou reklamaci, ale určitě doporučujeme dodržovat výše uvedené instrukce. V případě jakýchkoliv dotazů nebo jak sochu opět dostat do nové barvy nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme a nabídneme řešení. Našim cílem je Vaše spokojenost, protože Vy jste naší vizitkou :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: