Neohodnoceno

Fontána Tři moudré opice 105cm patina DB

Krásná dekorace a zároveň pozitivní energie pro vaši zahradu, dům, wellness

Vhodné pro interiér i exteriér

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Na dotaz - na cestě z výroby
Kód: 195
8 500 Kč
Kategorie: Fontány

Tři moudré opice, z nichž jedna si zakrývá uši, druhá ústa a třetí oči, svými gesty říkají „neslyším zlo, nevidím zlo, nemluvím zlo“. První opice, která si zakrývá oči a nevidí zlo, se jmenuje Mizaru. Druhá opice, která si zakrývá uši a nenaslouchá zlým řečem, se jmenuje Kikazaru. Třetí opice, která si zakrývá ústa a nepomlouvá, se jmenuje Iwazaru.

Občas bývá znázorňována i čtvrtá opice Šizaru, která značí „nečiním zlo“, je zobrazována, jak si zakrývá břicho nebo oblast genitálií, nebo se zkříženýma rukama.

Existují různé interpretace připisované opicím. Opice mohou symbolizovat, že nemáme nikoho pomlouvat, nestrkat nos do cizích věcí a nečinit jiným příkoří. V západní civilizaci je ovšem spíše častější interpretací symbolika opic jakožto symbolu klamu, neupřímnosti a ignorance.

Původ:

Tato rčení byla zpopularizována díky řezbě ze 17. století, která se nachází v japonské šintoistické svatyni Nikkó Tóšógú. Samotná myšlenka, kterou opice zastupují, vzešla z tendaistické buddhistické legendy a přišla do Japonska pravděpodobně z Číny v 8. století.

Parametry:

  • Vyrobeno z drceného lávového kamene a cementu
  • výška: 105 cm
  • šířka: 37 cm
  • délka: 37 cm
  • váha: 90 kg
  • Barva: dle foto - Tmavě hnědá až černá  patina (Vanilla) DB - dark brown
  • Socha je pro transport zabalena v dřevěném rámu

Dodáváme i v jiných barvách, pro více info nás neváhejte kontaktovat.

Čerpadlo chrlí vodu z úst opice.

Tento model dodáváme bez vaničky, je určen k jezírkům, rybníčkům, bazénům atd. 

Na dotaz můžeme vaničku vyrobit dle zadání nebo dodat některý z našich typizovaných rozměrů. 

 

Informace o zazimování:

Sochu dodáváme včetně čerpadla. Přívod vody je ze spodní části, tedy socha musí být podložena min 4cm. Jako podložku dodáváme dřevěné hranoly, ale lze použít i jiný materiál (kov, kámen, cihlu atd). Vzniklá dutina pod sochou zároveň slouží jako místo pro uložení čerpadla mimo dosah očí.

Ačkoliv sochy mohou být celoročně venku, doporučujeme je v zimě překrýt plachtou nebo igelitem. Socha i barvy budou mít delší životnost a nedojte k případnému poškození. Jedná se o odlévanou sochu (tedy porézní), tak je možné že při extrémních povětrnostních podmínkách (kombinací sněhu, velké vlhkosti a mrazu), by mohlo dojít k nějakému poškození. Například, když napadne více sněhu, přes den začne tát a v noci opět zmrzne. Pokud sochu umístíte někde do mechu nebo mezi popínavé rostliny, tak za nějakou dobu začne vypadat jako kdyby tam ležela již desetiletí. V tomto případě asi nebudete řešit drobné oděrky zvětráním z vlivu počasí a socha dostane status téměř starožitnosti.

Za několik let zkušeností s prodejem jsme neměli žádnou závažnou reklamaci, ale určitě doporučujeme dodržovat výše uvedené instrukce. V případě jakýchkoliv dotazů nebo jak sochu opět dostat do nové barvy nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme a nabídneme řešení. Našim cílem je Vaše spokojenost, protože Vy jste naší vizitkou :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: