Neohodnoceno

Dřevěné ručně vyřezávané Tři moudré opice - 3set, výška 42cm

Krásná dekorace pro Váš byt nebo dům

Vhodné pro interiér

Tato socha byla vyřezána ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Na dotaz - na cestě z výroby
Kód: 804
1 280 Kč
Kategorie: Dekorace

Parametry:

  • Vyrobeno z tropického dřeva
  • výška: cca 42 cm
  • podstavec: 9x9 cm
  • Barva: dle foto

 

Tři moudré opice, z nichž jedna si zakrývá uši, druhá ústa a třetí oči, svými gesty říkají „neslyším zlo, nevidím zlo, nemluvím zlo“. První opice, která si zakrývá oči a nevidí zlo, se jmenuje Mizaru. Druhá opice, která si zakrývá uši a nenaslouchá zlým řečem, se jmenuje Kikazaru. Třetí opice, která si zakrývá ústa a nepomlouvá, se jmenuje Iwazaru.

Občas bývá znázorňována i čtvrtá opice Šizaru, která značí „nečiním zlo“, je zobrazována, jak si zakrývá břicho nebo oblast genitálií, nebo se zkříženýma rukama.

Existují různé interpretace připisované opicím. Opice mohou symbolizovat, že nemáme nikoho pomlouvat, nestrkat nos do cizích věcí a nečinit jiným příkoří. V západní civilizaci je ovšem spíše častější interpretací symbolika opic jakožto symbolu klamu, neupřímnosti a ignorance.

Původ:

Tato rčení byla zpopularizována díky řezbě ze 17. století, která se nachází v japonské šintoistické svatyni Nikkó Tóšógú. Samotná myšlenka, kterou opice zastupují, vzešla z tendaistické buddhistické legendy a přišla do Japonska pravděpodobně z Číny v 8. století.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: