Neohodnoceno

Dřevořezba slona velikost S, M, L natural

Krásná dekorace pro Vaši domácnost

Slon je vhodný například jako ozdoba na Vaši zeď

Tato socha byla vyrobena ručně, což jí zaručuje 100% originalitu

Varianta
Na dotaz - na cestě z výroby Na dotaz - na cestě z výroby Na dotaz - na cestě z výroby Zvolte variantu
Kód: 786/VEL 786/VEL2 786/VEL3 Zvolte variantu
1 000 Kč 1 500 Kč 1 950 Kč od 1 000 Kč
Kategorie: Dekorace

Parametry:

  • Vyrobeno z tropického dřeva
  • Velikost S: výška 30 cm, šířka 32 cm, hloubka 12 cm
  • Velikos M: výška 40 cm, šířka 40 cm, hloubka 20 cm
  • Velikost L: výška 50 cm, šířka 45 cm, hloubka 18 cm
  • barva dle foto

Něco málo o slonovi:

Ať už jde o sochu malého či velkého slova, bývá zobrazen s chobotem nahoru a povídá se o něm, že je symbolem štěstí. Ptáte se proč ? Přemýšleli jsme, proč tomu tak je.

Slon je impozantní svou velikostí, sympatický svými zvyky a zároveň rozpustilý. Možná je to právě tím chobotem, který slouží pro sloní obživu, ale také pro hravé chvíle u vody. Za zmínku stojí také jeho velké uši,nebo jeho roztržitá oháňka. To vše dohromady dělá ze slona harmonicky vyváženého tvora, takže není divu že se stal symbolem suverenity, moudrosti, mravní síly a v neposlední řadě symbolem štěstí.

Něco málo z mytologie a náboženství:

V hinduistických představách byl otec všech slonů Airavata- bílý slon, na němž jezdíval bůh Indra.

Bůh Ganéša se sloní hlavou je bohem úspěchu a štěstí, odstraňuje překážky, je dárcem harmonie a je bohem vzdělání, poznání, moudrosti, literatury a krásných umění. Veškeré duchovní rituály v hinduistické tradici začínají právě vzýváním boha Ganéši.

Také v buddhismu hraje slon zvláštní roli, protože než se Buddha znovuzrodil jako člověk, žil na zemi jako bílý slon. Slon se zvednutým chobotem je v Asii příslibem štěstí a existuje zvyk, že čerstvě oddaní manželé procházejí pod břichem slona.

Přestože figurky a znázorňování slonů mají původ v Indii, najdeme jejich použití také například v čínské Feng-shui. Ta používá některé buddhistické postuláty, v nichž je slon velmi mocný nebeský tvor. Právě Slon totiž nese Buddhův drahokam splněných přání, přičemž nejde o přání materiální, ale o nalezení vnitřního klidu, vyrovnanosti a pocitu naplnění života.

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: